Yinelenen İçeriğe Ceza

yinelenen-icerige-ceza

Her nasılsa, binlerce pazarlamacının başında, kendi sitelerinde herhangi bir çoğaltılan içeriğe sahip olmaktan ciddi şekilde cezalandırılacakları var; Google hiyerarşisinde en düşük sıralanan sayfaların uçurumlarına atıldı. Bu gerçeği hayal edebileceğinizden daha fazla.

Matt Cutts’a ve Raven Tools tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, webin% 25’inden fazlası yinelenen içerikler. Ancak, yinelenen bir içeriğiniz varsa hiçbir şey yapmamalısınız dememek değildir.

Susan Moska, 2008’de Google Web Yöneticisi blogunda şöyle yazdı: “Bunu bir kez ve herkes için yatıralım, millet:” İçerik cezası çoğaltmak “diye bir şey yok. En azından, çoğu insanın bunu söylediği şekilde değil. Yinelenen içerik cezalarının efsanesini sürdürmemek suretiyle diğer web yöneticilerine yardımcı olabilirsiniz! “

Bu hiç olmadı.

Belirsizliği önlemek için, yinelenen içeriğin ne olduğunu tanımlayalım:

“Yinelenen içerik, içerideki veya alanlardaki önemli içeriği, diğer içeriğe tamamen benzeyen veya oldukça benzerdir. Çoğunlukla, bu orijin de aldatıcı değildir. “

Sonuç olarak, ağır ceza olayları hariç, çoğaltılmış içerik cezaları mevcut değildir. Örneğin, bir site web sayfasına 100 kez derhal dağıtılan bir basın bültenine ana sayfa metnini kopyaladığını varsayalım. Bu otomatik olarak Google’ın siteyi kara listeye çıkarmasına neden olacaktır. Ancak bu sadece birkaç nedenden ötürü:

Cilt: Aynı metinde yüzlerce örnek
Zamanlama: Tüm içerik aynı anda göründü

Bunun gibi olaylar, doğal olarak, kolayca kolayca spam olarak işaretlenebilir. Ancak, yinelenen içerik hacim ve zamanlama ölçütlerini karşılamıyorsa, Google’ın alarm zillerini artıracağı ihtimali çok düşüktür. Birçok site sıklıkla, başka yerde görülen makaleleri (izinli olarak) yeniden yayınlar. Bu içeriğin iyi sıralanmasını beklemiyorlarsa da, alan adlarının inanılırlığına zarar vermeyecek bir makalenin tekrar yayınlanmasında bir zarar olmadığını kabul ederler.

Umarız tartışmayı halleder. Cezalandırma önlemeye ve SEO çabalarınızı en üst düzeye çıkarmaya yönelik daha çok odaklanın.