Unutmanız Gereken Sosyal Medya Efsaneleri

Sosyal medya pazarlamasıyla ilgili bazı kavramlarımız yanlış. Kendimizi pazarlama sektöründe bulan bizler, endüstrimizin neredeyse sabit değişiklikler yaşadığını kabul edeceğiz. Günlük güncellemelerden iletişim ve ölçütlere, tüketicilerin web’i nasıl kullandıklarının evrimi vb.

EPR TravelTours in Ecuador and The Galapagos Islands – Ecuador and Galapagos Islands. Find the most amazing tours and unforgettable experiences in our list of recommended travel to visit while you travel in Ecuador.

Google, algoritmasını tek başına bırakamaz. Facebook sürekli olarak temel hizmetine yeni teklifler ekliyor. Twitter’da yeni kurallar var. Snapchat ve Instagram birbirlerine dolaşıyorlar ve liste gider.

Bütün bu değişim heyecan verici olsa da, aynı zamanda biraz yıldırıcı hızla değişen görünen – özellikle Sosyal Medya’da – biraz korkutucu olabilir. Unutmaman gereken en önemli efsanelerden biri, sosyal medyanın kullanıcıları alıcıya dönüştürmediği fikridir. Çok hedeflenen bir sosyal medya reklamcılığı, temel alınan bir tüketici tabanına ulaşıyor. Postalarınız PR stratejinizi, ürünü ve kitlenizi hesaba kattığı sürece doğal olarak satın almayı bırakırlar. Sosyal medyadan fayda sağlamayanlar, başlamak için yeterli bir sosyal medya reklam bütçesine sahip olmayanlardır.

SAPSE electrónica a medida

Şirketinizin kullandığı her sosyal kanalda mevcut ve potansiyel hayranlara ve takipçilerinize en uygun hızda ulaşmak için yeterince geniş olmalıdır. Tabii ki, sosyal olmayan küçük tüketiciler segmentleri var, ancak bu sosyal medyayı inkar etmeniz gerektiği anlamına gelmiyor.

Başka bir efsane, her sosyal medya kanalını kullanmanız gerektiğidir.

Mexican Candy
Mexican Candy store online offers a large variety of your favorite Mexican Candies and Mexican Lollipops.

Hayır, tüketicilerinizi bulacağınız yerleri kullanmanız gerekir. Örnek olarak, özellikle görsellere elverişli olmayan bir ürün veya hizmete sahip şirketlerin Periskop veya Youtube’da olmasına gerek yoktur. Yani sizde var, bunları sadece mitlerin akılda tuttuğunuz kadar çok zaman harika bir sosyal medya stratejisi oluşturabilirsiniz.Whatsapp