Sosyal Medyada Son Gelişmeler

sosyal-medyada-son-gelismeler

Ancak, bir hafta, sosyal medyada büyük bir olay gerçekleşmeden geçiyor ve çeşitli ağlardaki son haberler, gelişmeler ve dedikoduları takip etmek zor. Geçtiğimiz birkaç aydan bu yana, sosyal medyadaki daha belirgin olayların bir kısmını tek bir yerden devam ettirmenin harika olacağını düşündük.

Snapchat’ın Yeni Reklam Yöneticisi

Bu nedenle, herhangi bir düzenli Snapchat kullanıcısı hikayelerini veya makalelerini tıklatabilir ve bir reklam açılır. Normal bir Snapchat öyküsü gibi görünürler. Bununla birlikte, reklamla ilgili daha fazla bilgi edinmek için hafifçe basabilir veya düğmesine dokunarak kolayca atlayabilirsiniz. Bu özellik bu yıl bir süre dolaşıyor ancak yakın zamanda Snapchat, platformda reklam yayınlayan şirketlere reklam yöneticisi açtı.

Facebook Power Editor’a benzer ve aşağıdakiler gibi birçok özellik sunar:

Toplu Kampanya ve Reklam Seti Oluşturma
Kitle Kütüphanesi
Medya kütüphanesi
Otomatik Reklam Permütasyon Testi
Daha İyi Raporlama

Şirketler yaş gruplarını, cinsiyetlerini, yerlerini belirleyebilir ve reklamlarını kategorize edebilir. Snapchat 4 farklı reklam türü sunar, bu nedenle bir şirket kendisine en uygun olanı seçebilir. Snapchat’taki tüm reklamlar genellikle köşede ‘Sponsor’ deyin – göz kulak olun.

Markaların Snapchat aracılığıyla reklam vermesinin tek yolu bu değil. Uzun süredir şirketlerin bir ürünü veya yalnızca markalarını tanıtmak için kullanabilecekleri Filtrelere sınırlı zaman kaldı. Snapchat Reklam yöneticisi, sadece bu şirketlerin belirli kişileri hedef almasını kolaylaştıracak, tek bir reklam tüm yaklaşıma uyar.

Facebook’un 24 Saat Müşteri Hizmetleri

Chatbots’un müşterilerin sorularına akıllıca yanıt vereceği, otomatik yanıt müşteri hizmetine son zamanlarda çok sayıda büyük şirket yatırım yapıyor. Şirketler bir soru listesi oluşturur ve ardından bu sorulara, örneğin Sıkça Sorulan Sorulara cevaplar oluştururlar. Bundan sonra, bot istendiğinde spesifik soruyu cevaplayacaktır. Şirket doğal olarak, botun cevaplayamayacağı bir soru soran bir müşteriyi bekleyecek, bu nedenle onlara soru için onlara yardımcı olabilecek birisi ile temasa geçmelerini sağlayacak bir yol bulacaklar.

Bu botlar, bir şirketin ofisi 7 gün 24 saat açık değilken ve müşterilerin anında yanıt alması gerektiği zaman çok yararlı olabilir – ki bunu karşımıza geçelim, hepimizin önümüzdeki günlerde bekleyebileceği şey budur. Aynı zamanda, ofiste bulunan kişilere sorulacak tek soru, bir botun cevaplaması için çok karmaşık veya spesifik olan şeylerdir.

Botların bir diğer yararı da, şirketlerin söylediklerini kontrol etmeleri nedeniyle, ses tonunu kişisel ve onlarla alakalı bir şey haline getirebilir.

Botların sadece müşteri hizmetleri amacıyla olması gerekmez. Aslında şirketten bir şeyler sipariş etmek veya hizmetlerini kullanmak için kullanılabilirler. Daha fazla bilgi istemek veya onları bir eylem çağrısı yapmak için botu tetikleyen bir cümleyi kullanacaklardır.

Büyüleyici firmalarla, bu botlar, iyi bir müşteri hizmeti sağladığı ve onlara anında yanıt verdiği için yararlı olabilir.

LinkedIn Video Yükleme Özelliği Ekle

LinkedIn son zamanlarda insanların sayfalarına video yükleyebilmelerini sağlayan bir özellik ekledi. LinkedIn’i daha ilginç kılıyor, çünkü platformda bulunan bir içerik yelpazesi, daha fazla insanın ilgisini çekebilir ve bu nedenle artan platformda kullanıcıları artırabilir.

Kullanıcı sayılarını artırabilir, ancak bu özelliği işletme hesabı kullanıcılarına henüz vermediler. Bunun nedeni, işletme hesaplarının ücretli reklam araçlarını kullanmasını isteyen platformun kaynağı olabilir. Bununla birlikte, LinkedIn’deki Kıdemli Ürün Yöneticisi, bu özelliğin işletmeler için açık olmasına izin vermedi.

LinkedIn’in video özelliğini kullanmak isteyen insanlar mobil uygulamalarını kullanarak kayıt yapabilir veya mevcut videoları kamera rulosundan yükleyebilir.

360 Video

Ve son olarak, giderek daha fazla insan, deneyimlerini göstermek için 360 videoyu kullanıyor – bu büyük bir anlaşma haline geliyor! National Geographic’in Great Hammerhead Sharks’la olan karşılaşmasını izlemekten daha iyi ne olabilirdi. (Tamam, tamamen yeni değil. Fakat biz köpekbalığı severiz ve bu bu teknolojinin ne kadar güçlü olabileceğini gösterir.