SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Seo algoritmik arama motoru sonuçlarındaki sıralamaları artırarak bir web sitesine gelen ziyaretçilerin sayısını ve kalitesini artırma uygulamasıdır.

Araştırmalar, Google’ın ilk sayfasındaki web sitelerinin tıklamaların neredeyse% 98’ini aldığını ve yapılan çalışmalar, sayfada daha yüksek görünen sonuçların daha yüksek bir tıklama oranı ve daha fazla trafik aldığını gösteriyor.

Seo Arama Motoru Optimizasyonu

Google arama sonuçlarında, harita listeleri, videolar, bilgi grafiği ve daha fazlası gibi görünebilecek çeşitli başka listeler de vardır. SEO, bu sonuç kümelerinde görünürlüğün iyileştirilmesini de içerebilir.

SEO Nasıl Çalışır?

Google arama sonuçlarını büyük ölçüde taradığı ve web dizinine eklediği sayfaların alaka düzeyine ve otoritesine dayanarak en iyi cevabı sağlamak üzere bir kullanıcının sorgusuna göre puanlar .

Google arama sonuçlarını puanlamak için 200’den fazla sinyal kullanıyor ve kaliteli seo, bu bilinen sinyallerin bazılarını etkilemek ve iyileştirmek için teknik ve yaratıcı etkinlikleri içeriyor. Kullanıcılarına en iyi yanıtları vermek için bireysel sıralama sinyallerine çok fazla odaklanmamak ve Google’ın daha geniş hedefine bakmak genellikle yararlıdır .

Etkin Seo, bu nedenle, bir web sitesinin erişilebilir, teknik olarak sağlam olduğundan emin olmak, kişilerin arama motorlarına yazdığı kelimeleri kullanmasını ve kullanışlı ve kaliteli, kullanıcının sorgusunu yanıtlamaya yardımcı olan uzman içeriği ile mükemmel bir kullanıcı deneyimi sağlamasını içerir.

Google Seo, bir makine öğrenme algoritmasına beslenen arama sonuçlarının kalitesini değerlendiren çok büyük bir arama kalitesi puanlayıcı ekibine sahiptir. Google’ın arama kalitesi derecelendirme yönergeleri , Google sınıfının yüksek veya düşük kaliteli içerik ve web siteleri olarak ne olduğuna ve bunların uzmanlık, otorite ve güvenlerini (EAT) açıkça gösteren siteleri ödüllendirmeye istekli olma konusundaki önemine dair birçok ayrıntı ve örnek sunar.

Google, bir sayfanın popülaritesini ve otoritesini hesaplamak için köprü tabanlı bir algoritma (‘PageRank’ olarak bilinir) kullanır ve Google bugün çok daha karmaşık olsa da, bu hala sıralamada temel bir işarettir. Bu nedenle Mükemmel seo, bir web sitesine, diğer web sitelerinden gelen ve gelen linklerin sayısını ve kalitesini artırmaya yardımcı olacak aktiviteler içerebilir. Bu etkinlik, tarihsel olarak ‘bağlantı kurma’ olarak bilinir, ancak gerçekten sadece bir içeriği çevrimiçi veya içerik veya dijital PR aracılığıyla çevrimiçi pazarlayan bir markadır.

Bir web sitesine bağlanan alakalı ve saygın web siteleri, Google’a kullanıcılarının ilgisini çekebileceğinin ve ilgili sorgular için arama sonuçlarında görünmesi konusunda güven verilebileceğinin güçlü bir işaretidir.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO, genellikle ‘Yerinde SEO‘ ve ‘Site Dışı SEO‘ olarak gruplandırılmış teknik ve yaratıcı etkinlikleri içerir. Bu terminoloji oldukça eskidir, ancak bir web sitesinde ve bir web sitesinden uzakta uygulanabilecek uygulamaları böldüğü için anlamakta fayda vardır.

Bu faaliyetler, genellikle birden fazla bireyin uzmanlıklarını gerektirir; çünkü bunları yüksek düzeyde yürütmek için gereken beceriler oldukça farklıdır – ancak öğrenilebilirler. Diğer seçenek ise, gerekli alanlarda yardımcı olmak için profesyonel bir SEO ajansı veya SEO danışmanı kiralamaktır.

Yerinde SEO

Yerinde SEO, organik görünürlüğü artırmak için bir web sitesindeki etkinlikleri ifade eder. Bu, büyük ölçüde, kullanıcılar için erişilebilirliği, alaka düzeyini ve deneyimi geliştirmek için bir web sitesini ve içeriği optimize etmek anlamına gelir. Tipik aktivitelerden bazıları şunlardır –

Anahtar Kelime Araştırması – Potansiyel müşterilerin marka hizmetleri veya ürünleri bulmak için kullandıkları kelime türlerini ve sıklığını analiz etmek. Niyetlerini ve kullanıcıların aramalarından beklentilerini anlama.
Teknik Denetim – Web sitesinin taranabilmesini ve dizine eklenebildiğinden, doğru coğrafi hedeflendiğinden ve hatasız veya kullanıcı deneyimi engellerinden uzak olduğundan emin olmak.
Yerinde Optimizasyon – Temel alanların önceliklendirilmesine ve ilgili arama cümlelerinin hedef alınmasına yardımcı olmak için web sitesi yapısının, dahili navigasyonun, sayfa içi hizalamanın ve içeriğin uygunluğunun iyileştirilmesi.
Kullanıcı Deneyimi – İçeriğin uzmanlığı, yetkiyi ve güveni göstermesini sağlamak, kullanımı basit, hızlı ve sonuçta kullanıcılara rekabete karşı mümkün olan en iyi deneyimi sağlar.
Yukarıdaki liste, sadece Genel Bakış olarak Yerinde SEO’da yer alan az sayıda etkinliğe değinmektedir.

Site Dışı SEO

Site dışı SEO, organik görünürlüğü artırmak için bir web sitesi dışında yapılan etkinlikleri ifade eder. Bu, genellikle arama motorlarının bunları güven oylaması olarak puanlama olarak kullanması nedeniyle, diğer web sitelerinden saygın bağlantıların sayısını arttırmayı amaçlayan ‘bağlantı kurma’ olarak adlandırılır.

Daha fazla güven, popülerlik ve alaka düzeyi olan web sitelerinden ve sayfalardan gelen bağlantılar, arama motorları tarafından güvenilmeyen bilinmeyen, zayıf bir web sitesinden çok başka bir web sitesine daha fazla değer katacaktır. Yani bir bağlantının kalitesi en önemli sinyaldir.

Tipik aktivitelerden bazıları şunlardır.

İçerik Pazarlama – Saygın web siteleri olağanüstü içeriğe bağlanır. Bu yüzden şaşırtıcı içerik oluşturmak, bağlantıları çekmenize yardımcı olacaktır. Bu, nasıl yönlendirileceğini, bir hikayeyi, görselleştirmeyi, haberleri veya ilgi çekici verilerle araştırmayı içerebilir.
Dijital Halkla İlişkiler – Halkla İlişkiler, diğer web sitelerinin konuşması ve bir web sitesine bağlanma nedenleri sunar. Bu, dahili haber akışı, dış yayınlar için yazma, orijinal araştırma veya çalışmalar, uzman görüşmeleri, alıntılar, ürün yerleştirme ve daha fazlası olabilir.
Sosyal Medya ve Promosyon – Bu, kapsama alanı kazanmak ve sonuçta bir web sitesine bağlantılar kazanmak için anahtar gazeteciler, blogcular, etkileyiciler veya web yöneticileri ile bir marka, kaynak, içerik veya PR hakkında iletişim kurmayı içerir.
Bir web sitesinin bir başkasına bağlanmasının ve kuşadası seo hizmetleri, hepsinin yukarıdaki aktivitelere uymamasının çok çeşitli nedenleri olduğu açık. Bu, yerel blogcular tarafından kapsanan bir etkinlikte seo firması konuşma yapmak, bir yerel futbol takımına sponsor olmak veya tedarikçiler tarafından tedarikçiler tarafından listelenmesini içerebilir.

Bir bağlantının değerli olup olmadığına dair iyi bir kural, tavsiye trafiğinin kalitesini göz önünde bulundurmaktır (web sitenizi ziyaret etmek için bağlantıyı tıklayabilecek ziyaretçiler). Site hiç ziyaretçi göndermiyorsa veya izleyici tamamen ilgisizse, takip etmeye değer bir bağlantı olmayabilir.

Bağlantı satın alma, aşırı bağlantı alışverişi veya düşük kaliteli dizinler ve sıralamayı değiştirmeyi amaçlayan makaleler gibi bağlantı şemalarını Google kurallarına aykırı olduğunu ve bir web sitesini cezalandırarak harekete geçebileceklerini hatırlamak önemlidir .

Bir web sitesine gelen bağlantıları geliştirmek için en iyi ve en sürdürülebilir yaklaşım, web sitelerinin kendileri için aldıkları marka ve içeriğe, sağladıkları hizmet veya ürüne ya da sağladıkları içeriğe atıfta bulunmalarını ve bağlanmalarını sağlamak için orijinal ve zorlayıcı nedenler sağlayarak onları kazanmaktır.

SEO paketleri, müşteriler için daha basit karar verme yöntemini daha kolay elde etmeyi amaçlayan önceden seçilmiş hizmet teklifleridir. Kuşadası SEO hizmetleri ile ilgili alıcılar için kolay bir alternatif sağlarlar. Bazı durumlarda, işinizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için bu Kuşadası SEO paketlerinin özelleştirilmesi gerekir.

En hızlı şekilde daha yüksek sıralama ve Kuşadası SEO Firması başarısı elde etmek için sizinle birlikte çalışacağız.

Temel Seo

Yeni Başlayanlar İçin

Temel SEO Paketi, önemli bir yatırım yapmadan temel arama motoru optimizasyonunu başlatmak için küçük bir bütçeyle bireylere ve işletmelere sunmak için hazırlanmıştır. Bu özel paket düşük rekabetli anahtar kelimeler için oluşturulmuştur ve büyük metropol bölgeleri hedefleyen rekabetçi kategoriler veya web siteleri için uygun değildir.

Lokal Seo

Bölgesel Hedefler İçin

Yerel SEO paketi, ulusal ve uluslararası kampanyalardan farklıdır. Yerel SEO hizmetlerinin iki ana bileşeni vardır:
Google My Business gibi yerel işletme girişlerinin uygun şekilde tamamlanması ve yönetimi.
Yerinde optimizasyon, lokal hedefe odaklı dikkatlice araştırılmış ve seçilmiş anahtar kelimelere dayanmaktadır..

İleri Düzey Seo

Rekabetçi İşletmeler İçin

İleri Düzey SEO Paketi , fiziksel ofis konumuna bağlı olmayan, ulusal veya uluslararası rekabetçi bir piyasada hizmetler sunan bir işletme için kapsamlı olarak titizlikle yapılan rakip analizleri, amacına ulaşmak için dikkatlice seçilen anahtar kelimeler, sayfa içi ve dış optimizasyon hizmetidir. Orta-Yüksek Rekabet sektörlerini hedefler. Bölgesel hizmet veren firmalar için uygun değildir.