Mobil Ödeme Hizmetleri Çoğalıyor

Gittikçe daha çok sayıda sosyal medya platformu, kullanıcılarının platformlarında para alışverişi yapmalarına kapı açıyor. Örneğin, Facebook mobil ödemelerin alanındaki, yani PayPal’daki rekabeti artıran Messenger’da bir ‘Ödemeleri gönder’ özelliği sundu. Messenger ödemeleri, işlemin her iki tarafında bir banka kartı gerektirir ve hizmeti kullanmak için herhangi bir masraf yoktur.

Advent Himalaya Treks – Specialist for Himalayas Guide

Facebook, kullanıcıları markalarına daha fazla bağlamanın harika bir fırsatının olduğunu biliyor. Sonuçta, ortalama Facebook kullanıcısı, haftada ortalama olarak platformda çok fazla zaman harcıyor. Doğal olarak, yavaş yavaş kullanıcılara markalarına daha fazla bağlı olmayı umacak özellikler sunuyorlar. Ödemeler özelliği, platformda ve birçoğundan birçoğu için piyasaya sürülen birçok özellikten yalnızca bir tanesidir.

Astrology Reports by Astrology Yard – Personal horoscope by date of birth, time and place analysis.

Diğerleri, Snapchat’ın sezgiselliğini yansıtan bir Öykü özelliğini de içeriyordu; bu da benzer şekilde kullanıcıların gün boyunca paylaşmaya değecek anları yakalamasına olanak tanıdı. Ardından Messenger uygulaması kullanıcıları standart SMS uygulamasından uzaklaştırmak için kullanıcılara metin kullanıcılarına SMS yoluyla ücretsiz uygulama imkânı sunuyor.

SMITH Manufacturing

Benzer şekilde Google, aynı şeyi kullanıcı tabanı ile yapmaya ve Google Cüzdan’ı mobil cihazlardaki Gmail’e entegre etmek istiyor. Kullanıcılar, artık bir Gmail bulunmayan kullanıcılar da dahil olmak üzere, herhangi birinden, ek simgesine hafifçe dokunarak parayı isteyebilir; bu durumda, parayla para göndermeyi veya talep etmeyi seçebileceğiniz bir açılır liste sunar. Tüm işlem, Gmail uygulaması içinde gerçekleştirilir; bu, Google Cüzdan’ın kurulmasına gerek yoktur.

Kullanıcıların zaten çok sayıda kart ayrıntılarına sahip oldukları göz önüne alındığında, hizmetin kullanıcıların banka kartı bilgilerinizi ilk eklemeleri gereken Facebook teklifinden daha fazla kullanması muhtemeldir. Google, Android için Google Play mağazası nedeniyle ödeme ayrıntılarını profilleriyle ilişkilendiren milyonlarca müşterisine zaten sahip. Snapchat benzer şekilde arkadaşlarınıza Snapcash aracılığıyla başkalarına ödeme yapma olanağı ve mesajlaşma uygulaması olanChat şu anda bir mobil ödeme devi haline geliyor.

Kerala Tour Kerala Tourism offers complete Kerala Tour Packages. For more info and to Book Kerala Tour Packages Contact Our expert.

Gelecekte, daha fazla uygulamanın nakit para alışveriş tekliflerini kullanıcıları için ekstra bir maliyet ödemeden sunmasını bekliyoruz.Whatsapp