Mağazanız Perakende Devleri ile Nasıl Rekabet Edebilir?

Bugün Amazon’u ve diğer büyük markaları ve perakendecileri belirtmeden bir e-ticaret işi geliştirmeyi konuşmak mümkün değildir. Birçok küçük e-ticaret markası, Amazon veya başka bir büyük şirketle çalışmanın işlerinin bir parçası olması gerektiğine inanmaktadır. Amazon benzer bir ürün tanıttığında, satışları sıklıkla düşer ve ne yapacaklarını bilmiyorlar. Bu nedenle markanızı nasıl kullanacağınızı öğrenmek önemlidir.

Bu problem yeni değil. Wal-Mart birkaç on yıl önce ülkenin dört bir yanına genişleyen ve yeni süper merkezler inşa ederken, ülkenin dört bir yanındaki pek çok mağaza işsiz kalmıştı. Çoğu durumda, küçük e-ticaret markalarının bugün Amazon’la rekabet etmeye çalışmadıkları gibi, Wal-Mart ile rekabet etmeye bile çalışmadılar.

Satışlarının düşmesine izin verdiler ve mağazaları kapattılar. Onlara nasıl rekabet etmeyi planladıklarını ve müşterilerin mağazaya tekrar gelmelerini soracak olsaydınız, bir cevap almazdınız.

E-ticaret

Küçük E-Ticaret Markaları Devlerle Nasıl Rekabet Ediyor?

Bu sorunun cevabı çok basittir. Farklı insanların farklı ihtiyaçları ve istekler vardır. Hiçbir perakendeci veya işletme bunları yerine getiremez. İnsanlar dikkat, hizmet ve üstün kalite istemek için lüks pazar söz konusu olduğunda bu özellikle doğrudur.

Markanızı nasıl kullanacağınızı öğrenerek nereye gidebilir ve rekabet edemeyeceğinize karar vermeniz gerekir. Devalara bak ve onları yenemeyeceğin alanları anlamaya çalış. Örneğin, ürün seçimi söz konusu olduğunda Amazon’yı yenemezsiniz. Bu alanları tanımladıktan sonra, onları tamamlamayın. Müşterilerinizin mutlu olabilmesi için gerekli olanı yapın, ancak bunun avantajınız olmadığını anlayın. Bu konuda çok net olun. Ardından, rekabet edebileceğiniz alanları bulun. Pazar avantajlarınızı ve güçlü yönlerini belirleyin. Onları geliştirmeye odaklanın. Örneğin, hizmet, kürasyon, kişisel ilgi ve diğer faktörlere dayalı olarak Amazon ile rekabet edebiliyorsunuz.

E-ticaret

Kendi E-Ticaret Mağazasını Oluşturun

İnsanlar internette ürün ararken tarayıcılarında genellikle birden fazla sekme açılır. Bu, istediğin şeyin tam tersi. İnsanlar mağazanıza gelip mağazanızdan ürün seçmesini istersiniz. Bir web sitesinde ve satın alma işlemi sırasında olanları denetlemenin tek yolu kendi e-ticaret mağazanız olmasıdır.

Günümüzde çok fazla insan ürün veya hizmet üretiyor, çünkü bu iyi bir fikir. Daha sonra genellikle hayal kırıklığına uğradılar, çünkü iyi fikirleri veya ürünleri için para ödemeye istekli yeterli insan olmadığı ortaya çıktı. Kendi platformunuzu oluşturduktan sonra, müşterilerinize katılın. Onlara neyi alacağını ve neyi istediğini söylemelerini isteyin. Ardından, geribildirime dayalı ürünler oluşturun. Bu şekilde pazarlama kendine iyi bakacaktır. Müşterilerinizin satın alacaklarını söyledikleri ürünleri yarattığınız için satışlarda çok çalışmanız gerekmeyecek. Küçük e-ticaret markaları doğru pazarlama türüyle gelişebilir.

E-ticaret

 

Uzman Olun

Modern dünyada bilgi bir problem değildir. Herkes, akıllı telefonlarında birkaç tıklama veya bir fare tıklamasıyla bilgi alabilir. Bununla birlikte, bu zamanın bir soruna dönüşür: hemen hemen her bilgiyi bulmak mümkündür ancak çok fazla şey vardır ve çok zaman yoktur. İnsanlar, güvenebilecekleri uzmanlardan, hızlı ve verimli kararlar almalarını sağlayacak uzmanlardan oluşur. E-ticaret dünyasında bu, ziyaretçilerinize öneriler sunar, kılavuzları, stil kılavuzlarını ve açıklamalarıyla belirli bir ürünün diğer ürünlerden farklı olduğunu açıklar.

Uzman, her şeyi bilen biri değildir. Uzman, müşterilerin ihtiyaçlarını tespit edebilen ve onlara uygun bir seçim yapmalarına yardımcı olan biridir. Küçük e-ticaret markanız müşterilerinizin hayatını kolaylaştırmalıdır. Örneğin, web sitenizin ziyaretçileri belirli vesilelerle kıyafetler arıyorsanız, duruma göre öğeleri sıralamak için seçenekleriniz var. Ardından, öğeleri farklı vesilelerle ve neden için uygun kılan şeyleri açıklayın. Biraz deneme yanılma sürebilir, ancak markanıza nasıl nasıl bir ağırlık kazandıracağınızı öğrendiğinizde olumlu sonuçlar elde edersiniz.Whatsapp