Web Sitesi Kontrolü

website-kontrol

Web sitesi testi, bir web uygulamasının yazılım testini ifade eder. Halihazırda bir web siteniz varsa ve bunu daha etkili bir şekilde anlamak ve değerlendirmek istiyorsanız, bir dizi test hizmeti konusunda size yardımcı olabiliriz.

Kullanılabilirlik Testi

Kullanılabilirlik testi, istenen bir kullanıcının istenen görevi yerine getirebileceklerini araştırmaktır.

Temsili bir grup tedarik ederek web sitenizi hedef kitleye yönelik gruplar olarak tanımlayabiliriz, böylece web sitenizin amacına uygun olmasını sağlarız.

Senaryoları tanımlayarak kullanıcıları farklı görevleri yerine getirmeye ve yolculuklarını ve kullanım kolaylığını değerlendirmeye çekebiliyoruz.

Kitlenizin web sitenizle ne kadar iyi etkileşim içinde olduğunu vurgulayan video raporları sunabilir ve bulgularımıza dayanarak iyileştirme için önerilerde bulunabiliriz.

Yükleme Hız Testi

Web sitelerindeki ve uygulamalardaki yük hızları, web sitenizin yüklenmesi çok uzun sürerse, başarısı için kritik önem taşır; olasılık, web sitenizi daha önce görmedikçe ve rakip bir web sitesine taşımak olasılığıdır.

Yükleme hızınızı, hangi öğelerin web sitenizi yavaşlattığını tam olarak belirleyen yük hız testi yazılımı ile test edebiliriz.

Daha sonra, sorunların nasıl giderileceğine ilişkin tavsiyeler veren kapsamlı bir rapor sunabiliriz.

Tarayıcı ve Platform Testi

Tarayıcı terimi, bir web sitesini görüntülemek için kullandığınız uygulama ile ilgilidir. En yaygın örnekler Internet Explorer, Chrome, Safari ve Firefox’dur.

Kişisel tercih ve cihaz hazır ayarları, bir web ziyaretçisinin hangi web tarayıcısına web sitenize erişeceğini belirler. Bu nedenle, web sitenizin mevcut tüm tarayıcılarda iyi çalıştığı önemlidir.

Platform, bir web sitesinin görüntülendiği cihaza, örneğin iPhone 6’ya karşılık gelir.

Platform çeşitliliği sürekli genişliyor ve web sitenizin mevcut her platform için en iyi deneyimi sunduğu önemli.

Modern tarayıcı sürümleri ve platformları, geçmiş sürümlere göre daha fazla işlev ve özellik sunar ve eski sürümler çökmekte iken hala kullanılabilir durumdadır ve çoğu durumda bazı sektörlerde kullanılır.

Web sitenize erişmek için en çok hangi tarayıcıların ve platformların kullanıldığını anlamak ve bunlara göre güncellemelere öncelik vermek için Google Analytics istatistiklerinize bakabiliriz.

Eski bir sürüm yeni bir web sitesi özelliğini desteklemiyorsa, web sitenizin mümkün olan en iyi görüntüyü sunması önemlidir.

Test laboratuarı, her masaüstüne ve mobil tarayıcıya anında erişebildiğimiz canlı, web tabanlı tarayıcı testleri sunar ve birlikte test etmemizi sağlar.

Bu, hiçbir kullanıcının web sitenizden yabancı olmamasını sağlamak için web sitenizi iyice sınayıp ölçmenizi sağlar.

SEO Denetimi

Web sitenizi arama pazarlaması açısından bakabilir, web sitenizi arama yetenekleri açısından değerlendiririz. Uzman yazılımları kullanarak, arama görünürlüğünüze bakabilir ve web sitenizi rakiplerinize karşı analiz edebiliriz.

WEB TASARIM
DİJİTAL PAZARLAMA
BASKI TASARIM
size nasıl yardımcı olabilirim?

Online ticarete adım atmak ya da kişisel projelerinizi gerçekleştirmek konusunda aklınıza takılan sorular mı var? Bana ücretsiz danışabilirsiniz.

Whatsapp