Kartvizit Tasarım

kartvizit-page2

Kartvizitler geleneksel olarak iş adamlarının iletişim bilgilerini diğer iş adamlarına ve potansiyel müşterilere veya müşterilere sunmasının başlıca yolu. Dijital çağda bile kartvizitler gelişiyor ve Çin ve Japonya gibi ülkelerde kartvizit alışverişi neredeyse bir ritüel.

Kartvizit Formatları

Standart kartvizitler 2 x 3 inç dikdörtgen kart stoğu olmakla birlikte, yaratıcı özel kartvizit tasarımları ahşap, plastik, metal ve kumaş gibi çeşitli malzemeler kullanılarak yapılmıştır. Bir kartın ön yüzünde, normal olarak, iş unvanı veya mesleki iş bilgileri, örneğin adı, işletme adı ve adresi, verilen hizmet veya ürünler ve telefon numarası, faks numarası (lar) ve web sitesi ve e-posta adreslerini ve logosunu içerir. Kartvizitlerin arka kısmı genellikle (ancak her zaman değil) boş. Örneğin, iş dünyasında yurtdışına çıkıyorsanız, kartvizitinizin bir tarafını ziyaret ettiğiniz ülkeye uygun dile tercüme etmek iyi bir uygulamadır. (Bu tür kartvizitleri sunarken, alıcının dilini yukarı bakacak şekilde alıcısına sunmalısınız.) Bir Kartvizitin 11 Parçasına bakın. Kartvizitler genellikle bir yüz yüze değişimde bir kişiye sunulur, ancak faturalara ek olarak teşekkür kartlarına veya bir kartvizitteki bir taşıta bağlanmasına izin verilir, böylece geçenler kendilerine yardımcı olabilirler. Kuşadası Web kartvizit tasarım örneklerimizi talep edebilirsiniz.

Kartvizit Nedir?

Kartvizitler, 17. yüzyılda İngiltere’de ticaret kartlarından kaynaklanmaktadır. O dönemde Londra’da resmî bir sokak numaralandırma sistemi olmadığı için hem reklam olarak hem de haritalar olarak kullanılıyordu. 1870’li yıllara gelindiğinde, ticaret kartının popülerliği onu bebek sütünden piyanodan patent ilaçlarına kadar her şeyi teşvik eden en yaygın reklam formatlarından biri haline getirmiştir. Ofisler, genel mağazalar, oteller, demiryolları istasyonları ve lokantalarda sergilendi ve mağaza sahiplerine mağaza tezgahları ve vitrinler için ticaret kartları ve daha geniş formatlı gösteri kartları kullanan reklamlar düzenledi. O dönemde krom-litografideki ilerlemeler, insanların bunları ev dekorasyonu (Amerikan Reklamcılık Sanatı: Ticari Kartlar, Harvard Business School, Baker Kütüphanesi Tarihi Koleksiyonlar) olarak bile kullanmaları için böyle renkli kreasyonlar oluşturdu. Ticaret kartlarının bu örneklerinde göreceğiniz gibi, ticaret kartının önü, müşteriyi çekmek için görsel açıdan çekici bir illüstrasyon veya tasarıma sahip olan işletme ürünlerinin birinin isminden veya bazen ismini içermektedir; kart istatistik, ürün avantajları, sipariş detayları, şirketin yeri ve iletişim bilgileri – müşteriyi ilgilendiren ve ürünü satın almasını sağlayacak herhangi bir şeyle ilgili işle ilgili ayrıntılarla doludur.

Kısa Bir Not:

Bugün kartvizitler bir işletmenin iletişim bilgilerini sunmanın kolay bir yolu olarak halen reklam olarak kullanılmaktadır. Örneğin, kartvizitler broşür olarak ikiye katlanabilir.

WEB TASARIM
DİJİTAL PAZARLAMA
BASKI TASARIM
size nasıl yardımcı olabilirim?

Online ticarete adım atmak ya da kişisel projelerinizi gerçekleştirmek konusunda aklınıza takılan sorular mı var? Bana ücretsiz danışabilirsiniz.

Whatsapp