İçerik Yönetim Sistemi (CMS)

icerik-yonetim-sistemi

Bir broşür web sitesinden karmaşık bir e-ticaret web sitesine kadar bir dizi içerik yönetim sistemi kullanır ve her zaman ihtiyaçlarınıza göre öneririz. Çalıştığımız en popüler içerik yönetim sistemleri veya web siteleri oluşturma yolları şunlardır:
WordPress
Joomla
Magento
Opencart
Umbraco
Laravel

İçerik Yönetim Sistemi(CMS) Nedir?

CMS, içeriği kendiniz yönetmek için genellikle web sitesi sahibi tarafından kullanılır. Bir programcı olmak zorunda kalmadan web sitenizi oluşturmanıza olanak tanıyan web tabanlı bir sistemdir.

Bir CMS ile web sitenize sınırsız sayfa ekleyebilir, gezinme menülerini ve widget’larını değiştirebilir ve sınıflandırabilir, kategori ve haber makalelerini, blogları yönetebilir, ana sayfa kaydırıcıları gibi içeriği kontrol edebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Temel olarak, kontrol etmek istediğiniz herhangi bir şey bir CMS ile kendi başınıza yapabilirsiniz.

Bir içerik yönetim sistemine mi ihtiyacınız var?

Mutlaka bir CMS gerekmez, ancak hayatınızı kolaylaştırabilir. Kendi başına bir programcı değilseniz, CMS olmadan web sitenizde bir değişiklik yapmak istediğinizde web tasarımcınıza başvurmanız gerekecektir. Müşterilerimizden bazıları bu düzenlemeyle uyumlu, teknik olmadıklarından içeriğini kendimiz yönetmeyi tercih ediyoruz. Bazı diğer müşterilerimiz, bizimle iletişim kurmadan içeriği yönetmekle ilgileniyorlar. Her şey, web sitesinin ne kadar büyük olduğuna ve müşterinin ihtiyaçlarına bağlı.

İçerik Yönetim Sistemleri daha mı pahalıdır?

Web sitenizin CMS arka uçına “entegre olması” gerekeceğinden genelde ek ücret ödenir. Ancak uzun vadede, sizin için bir web tasarım şirketine güvenmek zorunda kalmadan kendi başına içeriğinizi yöneterek tasarruf sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, web sitenize güç veren tüm verileri depolamak için bir programlama dili ve bir veritabanı ile bir CMS oluşturulması gerekecek.

İstediğiniz Zaman Web Sitenizi Güncelleyin

Hareket halindeyseniz veya gece ortasındaysanız ve bir sonraki toplantıdan önce web sitenizdeki bir şeyi değiştirmeniz gerekiyorsa, hemen giriş yapabilir ve değişikliğinizi yapabilirsiniz. CMS olmadan, şu anda bağlı olan web şirketinize e-postayla mesaj gönderirsiniz.

HTML Bilgisine Sahip Olmanız Gerekmez

CMS’niz, çoğu insanın aşina olduğu Microsoft Word’ü kullanmaya benzer HTML metin editörleri ile oluşturulacaktır. Renkleri değiştirin ve görüntülerde sürükleyeceğinizi biliyorsanız, web sitenizdeki içeriği nasıl yöneteceğinizi zaten biliyorsunuzdur.

Web Sitenizi Kolayca Yeniden Tasarlayın

Gelecekte web sitenizi yeniden tasarlamak istiyorsanız ve bir CMS sisteminde yüzlerce sayfanız varsa, tüm içeriğiniz bir veritabanında saklandığından yalnızca bir şablon sayfası değiştirilmeniz gerekir. Bu, yüzlerce statik HTML dosyasını ayrı ayrı değiştirmek zorunda kalarak, gelecekte zamandan ve paradan tasarruf sağlayabilir.

WEB TASARIM
DİJİTAL PAZARLAMA
BASKI TASARIM
size nasıl yardımcı olabilirim?

Online ticarete adım atmak ya da kişisel projelerinizi gerçekleştirmek konusunda aklınıza takılan sorular mı var? Bana ücretsiz danışabilirsiniz.

Whatsapp